O nás

 

STRMÉ HORY, NEPROBÁDANÉ HLUBINY,

KŘIŠŤÁLOVÝ VZDUCH, ZURČIVÉ PRAMENY

A HORSKÁ ROUBENÁ SAMOTA ..............

 

ODDÍL TOM JEŠTĚRKY NOVÝ JIČÍN

 

Turistický oddíl Ještěrek vznikl 24.9.2012 v Novém Jičíně, na Základní škole Dlouhá 56. Je součástí Klubu českých turistů a patří do Asociace turistických oddílů. Oddíl založili manželé Holišovi, kteří mají blízký vztach k přírodě a ke sportu. Mezi sporty, které provozují patří jízda na kolečkových bruslích, cyklistika, lezení po skalách, turistika a v zimě běžky a sjezdové lyžování. Vedoucí oddílu Jana Holišová - přezdívka" Ruby", je zaměstnaná v Mateřské škole jako učitelka. Cílem činnosti oddílu jsou spokojené děti se zájmem o přírodu,turistiku, sport a dobré kamarádské vztahy.

 

Kde nás najdete?

Scházíme se každé pondělí v 16:15 do 18:00 hod na Základní speciální škole Dlouhá  v Novém Jičíně.

 

Kdo do oddílu chodí?

Chodí zde děvčata i chlapci ve věku 7- 15let. V oddílu je nyní 28 členů.

 

Pod oddíl Ještěrky také patří mladí Portáši.

Jsou to chlapci kteří vyrostli v oddíle a zajímají se o historii na Valašsku.Chodí na hodiny šermu a boje s valaškami.V průběhu roku se účastní různých bitev ve folklorním oblečení s valaškami.

 

Jak to v oddílu chodí?

Všichni členové získávají za účast na schůzkách a na víkendových akcích v přírodě body, které je motivují k postupu a výhře v celoroční hře.Vyvrcholením celoroční činnosti oddílu je letní tábor, který se koná první týden prázdnin na chatě Skurečená v Beskydech.

 

Co na schůzkách děláme?

Hrajeme pohybové, postřehové hry, luštíme tajenky, učíme se různé věci o přírodě ale také z jiných oborů,učíme se vyrábět různé drobnosti,zpíváme písničky a učíme se jak žít v souladu s přírodou a se svými kamarády. Podnikáme jednodenní i vícedenní výlety do nejrůznějších koutů naší krásné země.

 

Co máme rádi?

V oblibě členů oddílu je návštěva čajovny Archa v městské knihovně , kam chodíme hrát stolní hry a také lezení na nově otevřené buldrové stěně horolezeckého oddílu.

 

Pokud se Vaše dítě rozhodne stát se členem našeho oddílu, byli bycho velice rádi aby jste mu umožnili: 

- učastnit se družinových a oddílových akcí v plné míře, včetně letního tábora

- postupně mu zakoupili základní výstroj a výzbroj do přírody ( batoh, spacák, pevnou obuv na turistiku)

 

Kolik co stojí?

Finančně se snažíme zatěžovat rodiče co nejméně, poplatek na rok činí 500,-Kč a 300,-Kč čl.příspěvky. Dále rodiče financují cestovné a ubytování na akcích.

VŠICHNI ČLENOVÉ MAJÍ AUTOMATICKY SJEDNÁNO ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ.

 

To co děláme DĚLÁME RÁDI a to je nejlépe vidět na fotkách, které naleznete na  rajče.cz    rubytom.